Villa Antica & Villa Elizabeth  

antica@anticakudowa.pl  T: +48 512-331-768

imprezy integracyjne wycieczki dla firm minigolf tanie noclegi hotele pensjonaty kwatery kudowa Villa Antica Hotel Kudowa Zdroj Tanie Noclegi Oferta Promocje Spa Konferencje Restauracja pensjonat kwatery Wielkanoc Sylwester Swieta Weekend Majowy Wakacje Ferie Gory Narty Sudety, z wyzywieniem, miejsca noclegowe, bar, spa, basn, pensjonaty, hotel, centrum, Kudowa Zdroj,  baza noclegow, kwatery, noclegi w Kudowie zjazdy rodzinne, hotele Kudowa, hotel Kudowa, hotele w Kudowie Zdroju, Kudowa Zdrój hotel, nocleg Kudowa, noclegi w Kudowie, ferty noclegowe w Kudowie Zdroju - pokoje, apartamenty, kwatery, konferencje w gorach,  Najlepsze HOTELE i obiekty noclegowe w Kudowie Zdroju, hotele Kudowa, hotel Kudowa, hotele w Kudowie Zdroju, Kudowa Zdr hotel, nocleg Kudowa, hotel Kudowa, Willa Antica, Willa Elizabeth, Pensjonat Antica, Pensjonat Elizabeth, ski resort poland sylwester w gorach swieta w gorach отель Ресторан Конференции в стиле

Villa Antica Kudowa Penjsonat Hotel Pokoje Restauracja

Villa Antica Kudowa Penjsonat Hotel Pokoje Restauracja

Dlaczego warto wybrać nasze ville:

Międzynarodowa konferencja w Antice - Kudowa oczami obcokrajowców


Zastanawiali się Państwo co o naszej małej Kudowie myślą ludzie z Indii, Pakistanu, Korei Południowej czy z Iranu? Gdy pierwszy raz zobaczyłam listę uczestników konferencji którą niedawno gościliśmy byłam bardzo ciekawa tego co powiedzą o Kudowie, o Polsce. Jest to grupa bardzo inteligentnych młodych ludzi, naukowców, część z nich jest profesorami którzy wykładają na najlepszych uniwersytetach na świecie, m.in. na Uniwersytecie Oxfordzkim. Przyjechali do nas z 15 różnych krajów. Więcej o tej konferencji poniżej.


Ponad 10 lat temu po raz pierwszy do Polski przyjechał mój wtedy chłopak a obecnie mąż, Chris, urodzony i wychowany w 8 milionowym Londynie.  W ciągu dwóch dni biegiem oprowadziłam go po Parku, kazałam pić wodę zdrojową w pięknej Pijalni, zaprowadziłam do Kaplicy Czaszek, w Skansenie upiekliśmy chleb, o mało co nie zwichnęłam kostki w Błędnych Skałach a w Aderspachu zgubiłam przez niego kurtkę. Starałam się mu wszystko pokazać bo jest u nas naprawdę pięknie: gęste lasy, czyste powietrze, cisza. Jak na koniec pobytu mój tata zapytał się co mu się z tego najbardziej u nas podobało, Chris pewnym głosem, bez sekundy zastanowienia odpowiedział: "stoisko z wędlinami w sklepie."


To była dla mnie nauczka - po prostu trzeba inaczej zadać pytanie. Tym razem przez cały tydzień Justyna, Bartek, Gosia, Dawid i Dominika (naszi recepcjoniści i kelnerzy) pytali naszych międzynarodowych gości co najbardziej zaskoczyło ich w Kudowie. Oto niektóre odpowiedzi:"Obawiałem się, że mogę natknąć na mniej tolerancyjne osoby. Ale wszyscy na ulicy się tu do mnie uśmiechają i nawet robią mi zdjęcia! Bardzo mi z tego powodu miło - czułem się jak celebryta! Myślę, że tutejsi ludzie są ciekawi innych kultur i gdyby nie bariera językowa napewno rozmawialibyśmy do rana." ( gość z Indii)


"Takie małe miasteczko a jednak wszędzie można się dogadać po angielsku. Wszyscy się uśmiechają i chcą pomóc gdy widzą, że nie mówię po polsku." (gość ze Szwecji)


"Najbardziej podoba mi się tutejsza zieleń, chłodniejsze i czyste powietrze: przyjemnie się tu spaceruje. Jestem zachwycony kuchnią , szczególnie do gustu przypadły mi zupy (ta biała z jajkiem i czerwona z mięsem). Jedzenie nie jest tak ostre więc można lepiej poznać jego smak." (gość z Indii)


"Ludzie jeżdżą tu bardzo małymi samochodami. Nie wiedziałem, że Fiat takie produkuje. Czy są popularne dlatego, że jak przez to że są takie małe to mało spalają benzyny?" (o maluchu) (gość z Anglii)


"Jak to jest, że rząd polski płaci obywatelom żeby przyjechać tuatj na wypoczynek. Naprawdę tego nie rozumiem - myślałem, że Polska to jest biedny kraj. Nigdy nie słyszałem słowa "Sanatorium". Ale jest to wspaniały pomysł. Jest to nowy pomysł?" (gość z Austrii)


"Słyniecie z wody zdrojowej - ale ona jest taka niedobra!" (gość z Belgii)"Jak zobaczyłem słowo "kotlet" w menu to pomyślałem, że specjalnie dla mnie przygotowaliście specjał z mojego kraju. Ale okazuje się, że wy nazywacie schabowe mięso "kotlet" i nie ma on nic wspólnego z naszym kotletem, poza identyczną nazwą. Kotlet w Iranie to mielone mięso wołowe, utarte ziemniaki, przyprawy m.in. Advieh Shami, cebula; uklepane w kulkę i usmażone jak frytki w oleju) (gość z Iranu)


"Nigdy nie piłem tak dobrego piwa."(gość z Kazakstanu)


"Kudowianie są bardzo życzliwi i uśmiechnięci" (gość z Rumunii)


"Ta zieleń! Wszędzie są tu piękne widoki, lasy, cisza" (gość z Danii)


"Tłumaczyliście mi z czego jest ta zupa, ale dlej nie rozumiem. Bardzo dobra, ale nawet nie wiem jak taki smak mam  opisać znajomym jak wrócę. Szkoda, że nie będę mogła jest sama ugotować." (o żurku) (gość z Francji)"Słyszałem, że Polska słynie z wódki, więc kupiłem parę butelek na prezenty. Nie spodziewałem się, że jest tu tyle kolorowych wódek smakowych. Na przykład wódka pigwowa. Napewno będzie pyszna. Chyba jednak nikomu jej nie dam i sobie zatrzymam." (gość z Anglii)


"Nigdy w życiu nie myślałam, że kiedyś przyjadę tutaj. Nie słyszałam nigdy o tym miejscu. Jak opowiadałam mojej rodzinie gdzie jadę wszyscy szukali tego miejsca na mapie. Jak ponownie spotkam kogoś z Polski, myślę że będą zaskoczeni gdy im powiem, że byłam w ich kraju ale wcale nie w Krakowie czy Gdańsku, tylko w Kudowie! I jak jeszcze tu nie byli to muszą koniecznie odwiedzić." (gość z Korei)


"Atmosfera u was w Antice - jest super!!!" (gość z Danii)A co mnie samą najbardziej zaskoczyło? To ile wśród gości było kobiet. Dużo się mówi w mediach, że dziewczynki i potem kobiety nie wybierają przedmitów ścisłych i coraz mniej kobiet reprezentowanych jest w dziedzinach inżynierii, technologii czy matematyki. A tu proszę - brawo dziewczyny!


Zaskoczyło mnie również to jak nasz personel świetnie sobie radzi po angielsku, niemiecku, rosyjsku - i na migi!


Do zobaczenia następnym razem!/See you next time!


Ola Girling
---


Nasi goście są uczestnikami konferencji organizowanej przez Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy oraz Międzynarodowe Centrum Gęstej Plazmy Namagnetyzowanej. Konferencja która już kilkakrotnie organizowana była w Antice, przeznaczona jest dla szerokiego grona słuchaczy z Europy oraz spoza naszego kontynentu: studentów studiów licencjackich i magisterskich kierunków uniwersyteckich z fizyki oraz kierunków politechnicznych związanych z energetyką i najnowszymi technologiami oraz doktorantów i młodych naukowców zajmującymi się wdrażaniem fuzji jądrowej do produkcji energii.  Tematyka dotyczy fizyki fuzji jądrowej, badań nad energią fuzji jądrowej, eksperymentów plazmowych, diagnostyki plazmy i technologii fuzji. Program zajęć obejmuje jeden tydzień. Są to wykłady światowych ekspertów z dziedziny fuzji, dyskusje, wymiana doświadczeń oraz referaty uczestników przedstawiających wyniki swoich prac badawczych.


Aby przekazać gościom namiastkę naszej kultury, zorganizowaliśmy między innymi Sudecką Biesiadę Grilową z muzyką (z przysmakami z naszego regionu) oraz "Wieczór Polski" który obfitował w gołąbki, pierogi, tradycyjne kiełbasy, i inne wędliny, smalec, ogórki kiszone. Oczywiście nie mogło się obejść bez posmakowania polskiego piwa i wódki!


To był dla nas prawdziwy zaszczyt gościć taką konferencję. Dziękujemy organizatorom za ciepłe słowa:

"Villa Antica Kudowa Zdroj, dziękujemy za Waszą gościnność, cierpliwość i bezgraniczną energię! Do zobaczenia!"

Elegancko

Międzynarodowo

W super atmosferze